Kwadratowy system rynnowy Galeco BEZOKAPOWY na rynku dostępny jest od trzech lat i stanowi kompletne i innowacyjne podejście do orynnowania nowoczesnych brył budynków, ciesząc tym samym oko architektów i inwestorów. Nic w tym dziwnego, gdyż takie podejście pozwala na realizację nawet najśmielszych wizji architektonicznych.

Z jednej strony system BEZOKAPOWY to odpowiedź na zapotrzebowanie inwestorów, z drugiej zaś kwadratowe orynnowanie wyznacza nowe standardy związane z zagwarantowaniem najwyższej jakości użytkowania budynku. Jak się sprawdza to rozwiązanie na rodzimym rynku i z czym wiąże się korzystanie z niego na co dzień? Postanowiliśmy zapytać o to panów Aleksandra Zawiślaka
i Michała Kanclerza z pracowni architektonicznej PLAN ARCHITEKCI.

 

 

Pierwsze doświadczenia z systemem BEZOKAPOWYM

Choć system Galeco BEZOKAPOWY obecny jest na rynku już trzy lata, to wciąż pozostaje innowacyjnym rozwiązaniem. Architekci przyznają, że nie tylko oni oczekiwali na pojawienie się takiego orynnowania. Obok nich jest również grupa inwestorów otwartych na nowoczesne i atrakcyjne rozwiązania. Już na przełomie lat 2013/2014, kiedy to PLAN ARCHITEKCI po raz pierwszy sięgnęli po system, zauważyli, że przeważnie decydują się na niego odbiorcy w wieku 30-40 lat. Wszystko ze względu na prostą bryłę nowoczesnego budynku z wmontowanym w nią takim „niewidocznym” orynnowaniem. Wciąż jednak wśród starszych klientów wyczuwa się dystans do ukrytego w elewacji orynnowania. – Takie zachowanie może wynikać z faktu, że w typowym orynnowaniu okap jest widoczny i pozostaje w odpowiedniej odległości od elewacji. Tym samym daje to domownikom swoiste poczucie bezpieczeństwa. W typowym systemie orynnowania rynnę po prostu widać, a płynąca w jej objętości woda pozostaje w odpowiedniej odległości od elewacji budynku. W przypadku Galeco BEZOKAPOWY system jest ukryty, co rodzi obawy o to, czy orynnowanie jest bezpieczne i odpowiednio chroni inwestycję – mówi Aleksander Zawiślak, architekt z PLAN ARCHITEKCI. Dlatego specjaliści zalecają jedno: jeszcze szerszą edukację w grupie odbiorców, tak by zwiększyć ich zaufanie do innowacyjnego rozwiązania. – System Galeco BEZOKAPOWY to kompletne rozwiązanie, a dobrze zamontowane gwarantuje pełną bezawaryjność – podsumowuje architekt.

Systemowe ułatwienie

Architekci chwalą sobie wsparcie firmy Galeco, która na bieżąco tworzy i aktualizuje biblioteki rysunków CAD z elementami systemów rynnowych. Przekazywane architektom rysunki są bardzo szczegółowe, co jest ogromnym atutem, gdyż takie rozwiązanie pomaga uniknąć wielu podstawowych pomyłek podczas projektowania. W dalszym kroku stanowi ono także ułatwienie w pracy wykonawców, którzy w efekcie otrzymują od projektantów rzetelne i dokładne wytyczne. – Galeco przygotowało rozwiązanie w pełni dopasowane do potrzeb zarówno architekta, jak i wykonawcy – czyli osoby, która finalnie zajmuje się realizacją wizji podczas montażu. Wielopoziomowe wsparcie Galeco oraz pełna swoboda przy projektowaniu, jaką daje biblioteka rysunków CAD to pewność, że nasza praca będzie efektywna i zgodna z zasadami sztuki budowlanej – dodaje Aleksander Zawiślak.

 

 

Wygląd, estetyka i ergonomia

Nowoczesne budownictwo cechuje się przede wszystkim prostą, dlatego tak modnym w ostatnich latach w budownictwie stał się styl skandynawski, czyli proste i jasne bryły domów. Bezsprzecznie jest to styl bardzo oryginalny, który potrafi sprawiać sporo problemów, a szczególnie w przypadku dominującego w jego otoczeniu koloru białego. Jak przyznają pytani przez nas architekci, na elewacji utrzymanej w takiej barwie widać wszystkie niedoskonałości. Niewiele trzeba, by przez źle wykonane orynnowanie szybko pojawiły się widoczne efekty błędów, np. zacieki. Dlatego zalecana jest szczególna uwaga i stosowanie tylko sprawdzonych systemów orynnowania. Nowoczesna bryła domu jest bardzo trudna do wykończenia. Na prostej powierzchni, pozbawionej ozdobnych detali i wykończeń, trudniej odwrócić uwagę od błędów – zauważają. Takie jednak wyzwania otwierają pole do popisu i rozwoju dla projektantów lubiących uczyć się wciąż nowych rzeczy i poszerzać swoją wiedzę.

Wprowadzenie nowości na rynek to jedno, ale kompleksowe wsparcie firmy w zakresie produktu to druga strona medalu. Dlatego też w przypadku systemu Galeco BEZOKAPOWY producent przygotował całe zaplecze udogodnień związanych z nauką jego projektowania oraz montażu. Dzięki specjalnym szkoleniom w postaci bezpłatnych webinariów, seminariów regionalnych i nadzorowi na placu budowy, zarówno architekci jak i wykonawcy czują się pewniej w pracy z tym systemem. Dobry plan i przygotowanie to podstawa. Więcej informacji o systemie Galeco BEZOKAPOWY znajduje się na stronie http://bezokapowy.pl/.

 

źródło: Galeco 

Data dodania: 20.10.2016