Coraz częściej widuje się dachy pokryte blachą szlachetną, miedzianą, czy tytan-cynkową. Wciąż są to perełki pośród całej gamy krytych dachówką i blachodachówką, ale nie jest to już jedynie domena kościołów i budynków

W klasycznym kryciu blachami płaskimi poszczególne panele łączy się na rąbek; stojący podwójny, kątowy lub leżący. Niezależnie od rodzaju połączenia, jakie się stosuje wymagane jest zarówno odpowiednie przygotowanie krawędzi arkusza blachy, jak i zamknięcie wyprofilowanego wcześniej falcu, łącząc poszczególne panele zamocowane już na dachu. Dziś już nie ma miejsca na ręczne wykonywanie tych prac. Wciąż rosnące tempo realizacji i duże powierzchnie dachów wymagają stosowania wyspecjalizowanych maszyn.

Dziś podpytamy o doświadczenie w tym temacie, eksperta Dekarze.pl ds. profilowania blachy, Pana Pawła Hektora.

- Czym zajmuje się niemiecka firma Schlebach i do kogo dokładnie skierowana jest jej oferta?

- Firma Schlebach działa w sektorze obrabiarek do blach dla branży dachowej. Jej klienci docelowi to hurtownie materiałowe, które chcą poszerzyć asortyment o nowe produkty, warsztaty wykonujące pokrycia dachowe oraz wykonawcy, zajmujący się pracami dekarskimi. Asortyment obejmuje kompleksowe rozwiązania zarówno dla dużych jak i małych przedsiębiorstw.

 

- Jakie produkty firmy Schlebach cieszą się największą popularnością w Polsce?

- W sektorze małych wytwórców z pewnością jest to profilarka Mini-Prof PLUS ze względu na uniwersalność zastosowania zarówno w warsztacie jak i na miejscu budowy. Wspomniani wykonawcy doceniają również falcownicę Piccolo za jej wyjątkowo mocną konstrukcję oraz bogate wyposażenie dodatkowe a niekwestionowanym hitem wśród producentów jest profilarka Quadro – najbardziej elastyczna maszyna na rynku.

- Skoro już o Quadro mowa, czym różni się od innych produktów linii Schlebach?

- Przede wszystkim najważniejszą zaletą Quadro jest możliwość błyskawicznej modyfikacji maszyny. Odbywa się to dzięki systemowi obracanych kaset z rolkami profilującymi. Kolejne udogodnienie to sposób osadzania kaset, umożliwiający ich wymianę w bardzo prosty sposób. Modułowa budowa daje możliwość dodawania kolejnych podzespołów, realizujących rozmaite funkcje, jakie jak m. in. wycinanie, wytłaczanie, perforowanie, zaginanie blach oraz nakładanie materiałów izolujących. Dzięki dwukierunkowej komunikacji z modułami uzyskujemy dużą ergonomię, precyzję oraz bezpieczeństwo pracy.- Jak urządzenia firmy Schlebach są odbierane przez rynek Polski?

- W tym temacie dysponujemy pełnymi danymi, jako, że firma Zi-Co z Wrocławia jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń Schlebach na terenie Polski. Rok rocznie obserwujemy stale rosnącą liczbę zadowolonych klientów, z czego dużą część stanowią klienci rozbudowujący posiadaną już linię maszyn. Wysoka jakość produktów oraz fachowa obsługa sprawia, że klienci wybierają markę Schlebach, często nawet zastępując nią posiadane przez siebie urządzenia.- Maszyny Schlebach to niemiecka produkcja. Jak wygląda kwestia obsługi i serwisu tych maszyn?

- Dzięki znakomicie układającej się współpracy pomiędzy firmami Zi-Co oraz Schlebach, maszyny dostarczane klientowi zaopatrzone są w polskojęzyczne instrukcje obsługi, a urządzenia posiadające sterowanie SPS oraz posiadają oprogramowanie całkowicie w języku polskim. Dodatkowo, producent kładzie duży nacisk na ergonomię pracy przy maszynach, co przekłada się na prostotę ich obsługi oraz wieloletnie użytkowanie. Zachęcam wszystkich fachowców do zapoznania się z tym tematem oraz odwiedzania nas w salonie sklepu Dekarze.pl we Wrocławiu.
 

Materiały: Dekarze.pl

Data dodania: 30.11.-0001