Blachotrapez

ul. Kilińskiego 49a
34-700 Rabka-Zdrój

mail: biuro@blachotrapez.eu

tel. 18 26 85 200   

fax 18 26 85 215

 

 

Blachotrapez należy do czołowych producentów pokryć dachowych i elewacyjnych w Polsce.
Spółka Blachotrapez powstała w 1995 roku jednak początki działalności firmy sięgają lat 70-tych i są nierozerwalnie związane z osobą Jana Luberdy, który założył firmę dekarską i rozpoczął swoją działalność gospodarczą.

 

Dziś Blachotrapez to: 
dwa nowoczesne zakłady produkcyjne, własny tabor samochodowy liczący przeszło 100 samochodów ciężarowych i dostawczych, największa w Polsce własna sieć sprzedaży detalicznej ponad 110 placówek handlowych na terenie kraju i dwa biura handlowe obsługujące klientów hurtowych: Zabornia i Sękocin,  Blachotrapez s.r.o. z siedzibą w Tvrdošíne i 37 placówek handlowych oraz Blachotrapez s.r.l z siedzibą w Baia Mare.

 

 

Portfolio firmy Blachotrapez jest bogate w atrakcyjne modele materiałów pokryciowych. Najnowsze propozycje produktowe Blachotrapezu to tradycyjny, a zarazem innowacyjny gont blaszany Janosik, wyjątkowo smukła blachodachówka Talia i unikalna Germania z trzema przetłoczeniami. To najwyższej jakości pokrycia dachowe zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami.

 

JANOSIK – innowacyjny i tradycyjny

Gont blaszany JANOSIK jako wyrób innowacyjny o niepowtarzalnym designie został wyróżniony tytułem Produkt Roku 2015 przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej w ramach Ogólnopolskiego Programu Budowlanego roku 2015. Jego kształt, tekstura i kompozycja odwzorowują wiernie gont drewniany. Efekt ten został osiągnięty dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych w parku maszynowym i wytworzeniu bazowego materiału PLADUR Relief Wood z 35-letnią gwarancją. Powłoka PLADUR Relief WOOD, zaprojektowana na wzór drewna, doskonale naśladuje jego strukturę tworząc na dachu niepowtarzalny efekt wizualny. Wysokiej jakości niemiecka stal, użyta do wyprodukowania JANOSIKA, pochodzi z renomowanej huty ThyssenKrupp Steel Europe – lidera światowego rynku. Dzięki zabezpieczeniu rdzenia stalowego mieszanką cynku i magnezu, blacha zyskała większą trwałość, a jej żywotność została wydłużona. Niesamowite wrażenie estetyczne to wynik uszlachetnienia materiału teksturą i powłokami lakierniczymi. Wyjątkową trwałość powłoki lakierniczej gwarantuje grubość 36 mikronów. Gont blaszany JANOSIK jest odporny na korozję, ścieranie, zabrudzenia i promieniowanie UV. Warto podkreślić, że Blachotrapez posiada na ten materiał wyłączność na terenie całej Polski i Europy.

Gont blaszany JANOSIK jest odporny na korozję, ścieranie, zabrudzenia i promieniowanie UV. W przeciwieństwie do gontu drewnianego, ten typ materiału nie wymaga aż tak częstej i kosztownej konserwacji oraz impregnowania, przez co jest bardziej funkcjonalny. W przeciwieństwie do gontu drewnianego, ten typ materiału nie wymaga aż tak częstej i kosztownej konserwacji oraz impregnowania. Niski profil sprawia, że uzyskujemy szeroką powierzchnię krycia, co korzystnie wpływa na ekonomiczność produktu. Gont blaszany JANOSIK jest prosty i szybki w montażu, dzięki możliwości układania materiału z obu stron, na cegiełkę.

 

TALIA - wyjątkowo smukła i praktyczna

Blachodachówka TALIA, swoją nazwę zawdzięcza wyjątkowo smukłej formie. Blachodachówka TALIA to połączenie wielu zalet i funkcji w jednym, nowoczesnym produkcie. Wizualne walory, takie jak smukłość i wysokie przetłoczenie – aż 30 mm oraz podobieństwo do dachówki ceramicznej, stwarzają inwestorom szerokie możliwości w kreowaniu wyglądu połaci dachowej. Nieszablonowe wykończenie dolnej krawędzi arkusza, ciętej po kształcie profilu, potocznie zwanym wykończeniem 3D, podnosi dodatkowo walory wizualne nowego wzoru. Wyjątkową estetykę pokrycia osiągniemy stosując, rekomendowane przez producenta, połączenie z powłoką klasy premium połysk – SUPERIOR HB. Ta powłoka o grubości 50 mikronów charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością, zawiera domieszkę akrylu i lakieru poliestrowego. 

W polecanej przez Blachotrapez wersji, produkt objęty jest 30-letnią gwarancją. W zależności od indywidualnych upodobań Talię można nabyć jeszcze w trzech powłokach: Pladur Relief IceCrytal, Pladur Wrinkle MAT oraz Colorcoat HPS200 Ultra. Firma proponuje gamę 6 klasycznych kolorów powłok lakierniczych do wyboru, aby klient mógł według uznania zadecydować o kolorystyce swojego dachu. Zastosowanie innowacyjnych technologii w parku maszynowym przekłada się na wzmocnienie jakości i funkcji ochronnych produktów. Blachodachówka Talia zapewnia szerokie krycie i wysoką szczelność. Ponadto dzięki dużej powierzchni pomiędzy najwyższymi przetłoczeniami, woda i zalegający śnieg są dużo lepiej odprowadzane z połaci, co gwarantuje pełną ochronę dachu, a tym samym zapewnia pełen komfort domownikom. TALIA odznacza się wyjątkową sztywnością, dzięki czemu prace montażowe przebiegają w sposób prosty i bezproblemowy. Podczas układania pokrycia, blachodachówka perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu dachu, a jej symetryczność pozwala na zakładanie z obydwu stron. Z kolei opcja cięcia modułowego przekłada się na wiele korzyści, takich jak: możliwość krycia na cegiełkę, a tym samym zminimalizowanie odpadów pozostających po montowaniu pokrycia dachowego. 

 

GERMANIA – nowoczesna i trwała z potrójnym przetłoczeniem

Jeśli chcemy, aby dach nabrał bardziej nowoczesnego wyglądu warto zastanowić się nad blachodachówką GERMANIA. Jej unikalny kształt umożliwia idealne dopasowanie arkuszy, a innowacyjne potrójne przetłoczenie, które producent jako pierwszy na rynku wprowadził do swojej oferty, gwarantuje sztywność i podatność na obróbkę plastyczną. Warto podkreślić, że Blachotrapez jako pierwszy na rynku wprowadził unikalny wzór z trzema przetłoczeniami do swojej oferty. Dzięki temu oryginalnemu rozwiązaniu otrzymujemy niezwykle szlachetny wygląd przypominający dachówkę ceramiczną. GERMANIA jest lekka i sprawdza się w przypadku każdego rodzaju budynków, nie obciąża bowiem nadmiernie ich konstrukcji. Przed przeciekami i negatywnym działaniem wiatru zabezpiecza szczelniejsza – potrójna zakładka. Blachodachówka wykonana jest z najwyższej jakości niemieckiej stali, dostarczanej przez renomowaną hutę ThyssenKrupp Steel Europe. Cechuje ją podwyższona odporność na ścieranie, zabrudzenia i korozję. Natomiast powłoka Pladur® ZM IceCrystal – na którą producent ma wyłączność na terenie Polski, jest wyjątkowo odporna na zarysowania i działanie warunków atmosferycznych. Pisemna gwarancja na blachodachówkę może wynosić nawet do 40 lat.

Warto podkreślić, że zastosowanie Germanii Simetric to również doskonały efekt wizualny dachu: szlachetny wygląd, przypominający dachówkę ceramiczną i jej właściwe proporcje tworzą unikatowy wzór. Ponad dwadzieścia wersji kolorystycznych Germanii ułatwia dobranie idealnego modelu. Możemy wybierać w palecie odcieni brązu, czerwieni, zieleni i szarości.  Udogodnieniem jest także łatwy transport na plac budowy, a następnie na dach, co jest niewątpliwą zaletą podczas wykonywania prac dekarskich.

                                                   

Więcej informacji: www.blachotrapez.eu