Wybór odpowiedniego rodzaju młotka ma orgomne znaczenie jeżeli chodzi o komfort i jakość wykonywanej pracy. 

1. Młotek ciesielski Picard (Black Giant) młotek do prac dekarskich.  Młotek dla wymagającego użytkownika. Specjalna konstrukcja zapewnia bezpieczną, niezawodną pracę oraz ponadprzeciętną żywotność narzędzia. Wydawałoby się, że w klasycznej konstrukcji młotka niewiele można usprawnić. Firma Picard, światowej klasy lider w produkcji młotków pokazała jednak, że w tym temacie ostatnie słowo nie zostało powiedziane. Pomimo klasycznej konstrukcji, młotek dorównuje żywotnością modelom typu Monoblock – wszystko dzięki podwójnej rurce w trzonku. Takie rozwiązanie eliminuje największą słabość młotków z rękojeścią pustą w środku – przypadkowe trafienie rękojeścią w twardą krawędź skutkowało wgnieceniem rurki a w konsekwencji zniszczeniem młotka. Próba użytkowania młotka po wgnieceniu rękojeści mogła niektórych przypadkach prowadzić do oderwania się obucha, co zagrażało bezpieczeństwu pracy. Podwójna konstrukcja rękojeści zapewnia również pewniejsze mocowanie obucha. Młotek występuje w dwóch odmianach: z obuchem gładkim oraz w kratkę. W obu przypadkach obuch posiada magnetyczny chwytak, przydatny podczas prac na dachu. Elementem dodatkowo wzmacniającym konstrukcje jest pierścień ochronny, zapobiegający obluzowywaniu się obucha. Młotek Black Giant posiada charakterystyczny dla producenta trzonek przeprowadzony przez całą długość uchwytu. Uchwyt wykonany z dwóch komponentów zapewnia wygodny i bezpieczny chwyt narzędzia. 

2. Młotek dekarski odkuwany z jednego kawałka stali, marki Picard zaopatrzony w skórzaną rękojeść z możliwością docisku przy pomocy śruby znajdującej się w trzonku zapewnia zawsze pewny chwyt. Dzięki takiej konstrukcji młotek gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Trzonek przechodzi przez całą rękojeść i nie ma możliwości wysunięcia się go podczas zamachu do uderzenia. Ukształtowanie trzonka w literę „H” powoduje tłumienie drgań wewnątrz rękojeści. Sama rękojeść wykonana jest z plastrów skóry, dociskanych od spodu śrubą. Regulacja docisku tej śruby skutkuje zmianą faktury rękojeści. Takie rozwiązanie zapewnia zawsze optymalny chwyt – nawet po latach pracy. 

3. Młotek do klepania blachy

Młotek dedykowany blacharzom, wykonującym prace precyzyjne. Podwójny obuch z polerownymi powierzchniami zapewnia delikatne kształtowanie blachy bez jej odgniatania. Profil obucha umożliwia rowkowanie blachy. Obuch posiada dwie krawędzie robocze o zróżnicowanych wymiarach: 37x11mm oraz 40x13mm. Rękojeść młotka to trwałe drewno hikorowe, zapewniające bezpieczeństwo w przypadku złamania trzonka. 

4. Młotek plastikowy bezodrzutowy 280 g

Młotek do prac blacharskich. Dzięki wypełnieniu piaskiem tłumiony jest odrzut spowodowany odbijaniem się młotka od obrabianej powierzchni. Stalowy obuch zapewnia trwałość a wymienne końcówki z miękkiego tworzywa nie uszkadzają materiału, z którym pracujemy oraz zapewniają długą żywotność narzędzia. Trzonek młotka to drewno hikorowe, zapewniające bezpieczną pracę. 

5. Młotek do kształtowania rąbka FH

Asymetryczny kształt narzędzia spowodowany jest dostosowaniem młotka do pracy z blachą kształtowaną na rąbek. Dzięki takiej konstrukcji podczas pracy nie uderzamy o blachę ręką trzymającą młotek. Kolor młotka sprawia, że narzędzie trudniej zgubić na miejscu budowy. Rękojeść jest ukształtowana tak, aby maksymalnie zabezpieczyć chwyt. Materiał, z którego wykonano młotek nie uszkadza obrabianych powierzchni.

6. Młotek z tworzywa cylindryczny, prostokątny, trójkątny

Młotki do prac z delikatnymi materiałami – np. powlekaną blachą, tytan cynkiem itp. Obuch wykonany z nylonu jest bezpieczny dla blachy. Kształt obucha sprawdza się przy wykonywaniu różnych prac napo łaci dachu i w warsztacie.

 Młotki Picard są wytwarzane w Wuppertalskiej kuźni już od 1857 roku. Stopniowo, asortyment firmy był rozwijany tak, żeby móc zapewnić właściwe narzędzie każdej grupie zawodowej. Obecnie w asortymencie Picarda znajduje się ponad 350 rodzajów młotków. Tak długa tradycja skutkuje doskonałą, jakością, żywotnością oraz bezpieczeństwem użytkowania. Zdecydowanie polecamy te narzędzia wszystkim fachowcom, ceniącym sobie dobrze wykonaną pracę. Wszystkie młotki Picarda wykonane są zgodnie z odpowiednimi normami, wymagającymi trwałego naniesienia numeru normy wraz z logiem producenta. 

 

Materiały: Dekarze.pl

Data dodania: 24.09.2015