Szablon kominowy jest produkowany przez niemiecką firmę Maier Und Sohn już od ponad 25 lat, co sprawia iż jest produktem dopracowanym, który na rynkach europejskich zdążył zdobyć zasłużone uznanie oraz mocną </

 

Urządzenie pozwala na bezproblemowe, wygodne i przede wszystkim wydajne wytwarzanie w warsztacie gotowych obróbek kominów oraz okien dachowych. Gotowa obróbka może powstać nawet w 15 minut, co jest niewykonalne w przypadku tradycyjnych metod i pracy na dachu.

Pracę z szablonem zaczynamy od ustalenia wymiarów obróbki oraz odpowiedniego kąta nachylenia połaci. W tym celu ustawiamy szerokość rozstawu wkładek za pomocą koła ręcznego. Dostępne są wkładki kształtujące dla pokryć niskich (papa, blacha, karpiówka) jaki wysokich (dachówka falista, blachodachówka) oraz dla różnych stopni nachylenia połaci dachowej.

Za pomocą trasera odrysowujemy od szablonu linię cięcia wraz z niezbędnym 5mm marginesem. Traser, oferowany wraz z szablonem ułatwia precyzyjne odrysowanie linii.

Po wycięciu kształtki blokujemy ją pomiędzy wkładkami szablonu za pomocą zacisku ręcznego i wyklepujemy wystający 5mm margines zgodnie z łukiem wyznaczonym przez wkładki.

 

 

Materiały: Dekarze.pl  

Data dodania: 24.09.2015