Kluczowe pytania powstają już w momencie przygotowywania projektu i odbierania materiałów, z których budynek powstanie.

Zaplanuj przyszłość na poddaszu
Powszechnie wiadomo, że decyzja o budowie domu jest początkiem drogi przez wiele wątpliwości i licznych wyborów. Kluczowe pytania powstają już w momencie przygotowywania projektu i dobierania materiałów, z których budynek powstanie. Wtedy warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników: Jakie budownictwo preferujemy - parterowe czy piętrowe, enegooszczędne czy pasywne?

Jakich materiałów powinniśmy użyć do budowy wybranego domu? Jak najlepiej zagospodarować pomieszczenia? Czy budynek będzie miał użytkowe poddasze? W jaki sposób doświetlić użytkowe poddasze? I na pewno wiele, wiele innych...

Okna w dachu, światło w domu
By móc cieszyć się w 100% przygotowaną powierzchnią użytkowego podddasza, należy je odpowiednio doświetlić. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest okno dachowe, które wpuszcza do pomieszczenia kilkakrotnie więcej promieni słonecznych niż fasadowe. Dodatkowo dzięki niemu wpadające od strony dachu światło rozchodzi się równomiernie, rozświetlając i ogrzewając przestrzeń w całym wnętrzu. Zastosowanie okien w dachu jest gwarantem także innych korzyści. Zapewnia ich użytkownikom - np. lokatorom sypialni lub miejsca pracy - wymianę powietrza potrzebnego do osiągnięcia potrzebnej koncentracji lub relaksu.


Do koloru, do wyboru
Okna dachowe Roto to produkt o jakości “made in Germany”, który od lat cieszy się zaufaniem odbiorców na europejskich rynkach. Niezwykle cenionym aspektem jest możliwość wyboru materiału, z którego wykonane są okna: plastiku lub drewna oraz szansa na dopasowania produktu z PVC, dostępnego nie tylko w białym kolorze, lecz w 5 kolorach okleiny drewnopodobnej, do charakteru zaprojektowanego z największą starannością wnętrza. Produkty Roto wyróżniają się także jeśli chodzi o sposób ich otwierania. Roto proponuje wybór spośród 3 różnych rodzajów obsługi: obrotowego, wysokoosiowego oraz uchylno-wysokoosiowego. Wspólnym dla tych rodzajów okien elementem jest zawsze zamontowana u dołu okna klamka. Dzięki niej obsługa okna dachowego umiejscowionego nawet bardzo wysoko w dachu jest naprawdę bardzo prosta i komfortowa.

Dobry - obrotowy
Obrotowy - to tradycyjny, najczęściej spotykany na rynku sposób otwierania okna. W przypadku Roto są to 2 modele okien dachowych: Designo R4 i Designo R6. Ta wersja okien, posiadających oś obrotu w ½ wysokości, wykorzystywana jest także w miejscach trudno dostępnych i w połączeniach wielokrotnych. W takich przypadkach okna wzbogacone są w napęd elektryczny umożliwiający ich zdalną obsługę. Mowa tu o modelach Designo R4 i R6 RotoTronic. Ich obsługa możliwa jest za pomocą przełącznika umieszczonego w ścianie (RotoTronic E) lub pilota (RotoTronic EF).

Lepszy - wysokoosiowy
Roto Designo R7 to wysokosiowy model okna dachowego, który stanowi rozwiązanie lepsze, wygodniejsze i bardziej nowoczesne. Wysokoosiowe okna dachowe wyróżnia w stosunku do obrotowego modelu lepsza funkcjonalność oraz wyższy komfort obsługi w pozycji wyprostowanej, ponieważ oś obrotu okna znajduje się w ¾ wysokości okna. Okno nie wchodzi do pomieszczenia, więc nie przeszkadza użytkownikom poddasza i nie zabiera część powierzchnii. Zastosowanie okuć Roto - światowego lidera w tym zakresie - umożliwia obrót okna o 120°, a tym samym osiągnięcie tzw. „pozycji do mycia”, dzięki czemu w bezpieczny sposób dotrzeć można do szyby zewnętrznej okna, by utrzymać ją w nienagannej czystości.

Najlepszy - uchylno-wysokoosiowy
Rozwiązanie uchylno-wysokoosiowe jest propozycją sposobu otwierania najwyższej klasy. Jest on możliwy tylko z Roto Designo R8. To okno dachowe posiada dwie funkcje otwierania: uchylną i wysokoosiową (w ¾ wysokości okna) , sterowane jedną ergonomiczną klamką umieszczoną u dołu okna. Okno zapewnia najwyższy komfort użytkowania - swobodny dostęp do otwartego okna, nieograniczony widok, kąt otwarcia 45° (w pozycji uchylnej), a także automatyczną blokadę skrzydła w pozycji do mycia (137°).
Materiały: Roto Frank Okna Dachowe Sp. z o.o
 

Data dodania: 18.06.2015