System krycia na listwach jest uważany za najbardziej tradycyjną technikę dekarską i jest stosowany do dziś.

Za tym systemem przemawiają dokładnie dopasowane elementy, szybki montaż oraz zredukowane do minimum zastosowanie narzędzi i maszyn. Pasy i pokrywy systemu listew zatrzaskowych RHEINZINK® - Klick mogą mieć długość do 20 m, co daje dużo swobody przy kryciu większych powierzchni dachu unikając poprzecznych przycięć. System świetnie sprawdza się na dachach o spadku od 3°

Trwałość blachy cynkowo-tytanowej wynosi 80-120 lat i jest możliwa dzięki unikalnym właściwościom fizyko-mechanicznym tego materiału, gdzie jedną z nich jest patynowanie. Obecna blacha cynkowo-tytanowa jest stopem cynku (Zn) o stopniu czystości 99,995% z domieszką miedzi (Cu), tytanu (Ti) i aluminium (Al) stanowiących razem 0,005% . Bardzo łatwo dało się kryć w tej technologii powierzchnie wklęsło - i wypukło – zaokrąglone. Blacha cynkowo-tytanowa RHEINZINK®  może być zaginana, gięta rolkowo, zwijana, rozklepywana, wyciągana, wciągana, wklepywana, głęboko tłoczona i wyoblona. To wszystko bez obaw o odpryski czy mikrouszkodzenia.

 


RHEINZINK®  jest produkowany w procesie ciągłym wg PN-EN 988 odpowiada najostrzejszym kryteriom w tej branży QUALITY ZINK.

Rodzaje blach:
- blacha gołowalcowana  naturalna w kolorze srebrnoszarym z połyskiem
- blacha naturalna patynapro szaroniebieska (RAL 7001)
- blacha naturalna patynapro grafit (RAL 7009) patynowane fabrycznie.
Istotną cechą naturalnej patynypro RHEINZINK® jest to, że będąc zarysowana odbudowuje się dokładnie w tym samym odcieniu.

ZALETY DACHÓW NA LISTWĘ
- Dokładnie dopasowane systemowe elementy
- Zredukowane do minimum zastosowanie narzędzi i maszyn
- Szybki montaż
- Deszczoszczelne połączenie już od pochylenia 3°
- Zastąpienie drewnianej listwy ocynkowanym elementem mocującym
- Długość pasów do 20 m
- Ekstremalna ekonomiczność, szczególnie w przypadku niewentylowanych konstrukcji dachowych
- Uproszczona kalkulacja z uwagi na wysoki stopień prefabrykacji


Materiały: Rheinzink
 

 

Data dodania: 18.06.2015