Krawędzie połaci dachowej to miejsca, które możemy wykończyć w estetyczny sposób nadając całej konstrukcji niepowtarzalnego wyglądu. Posłuży do tego podbitka dachowa, która oprócz walorów estetycznych będzie jednocześnie stanowić zabezpieczenie przed niepożądanymi intruzami.

Jako materiału do podbitki dachowej wykorzystujemy drewno, stal, aluminium, czy w końcu panele z PCV. Jeszcze do niedawna nasz wybór najczęściej padał na podbitkę z desek drewnianych. Jednak przed jej ułożeniem deski muszą być odpowiednio wysuszone,  zabezpieczone wodoodpornym środkiem, a ich konserwację należy powtarzać co kilka lat. Takich czynności nie wymaga alternatywne rozwiązanie jakim jest funkcjonalny w eksploatacji system podbitkowy z paneli PCV. W przeciwieństwie do drewnianego wykończenia system ten nie wymaga dodatkowej konserwacji oraz malowania. Zewnętrzna warstwa naszych profili wykonana jest z twardego PCV zapewniającego doskonałą odporność na warunki atmosferyczne. Natomiast wnętrze profili wypełnione jest spienionym PCV, co zapewnia im elastyczność oraz wpływa korzystnie na obniżenie masy wykańczanej konstrukcji – mówi Błażej Korzeniewski z firmy Plastivan Polska.

            System podbitki dachowej firmy Plastivan oparty jest na wykorzystaniu deski profilowanej. Montuje się ją do ówcześnie zamontowanej na końcach krokwi  - deski drewnianej. To zapewni nam trwałe i pewne mocowanie haków rynnowych. W przypadku łączenia dwóch desek należy użyć specjalnego łącznika. Pamiętajmy jednak, aby zachować pomiędzy nimi odstęp, który powinien wynosić około 5 – 6 mm. Jest to konieczne ze względu na rozszerzalność linową podczas zmian temperatury. W porównaniu do innych materiałów montaż takiego systemu jest znacznie krótszy, a na dodatek nie potrzeba specjalistycznych narzędzi. Wystarczy ręczna piła, miara, poziomica, kątownik, młotek oraz pilnik. Panele są lekkie i bardzo proste w obróbce – elementy można przycinać, przewiercać i dowolnie formować  Uzupełnieniem systemu są pasujące kolorystycznie panele wentylacyjne, kątowniki zewnętrzne i specjalne łączniki. Wszystko daje estetyczny ład i porządek. Nawet gwoździe mają łepki pod kolor paneli.

            Dostępna gama kolorów system podbitkowego pozwala dopasować jego elementy do koloru elewacji i rynien. Do istniejących już kolorów, białego i brązowego, dołączyliśmy systemy imitujące kolorystycznie drewno mahoniowe oraz dąb. Pasują one do najczęściej stosowanych systemów rynnowych i dachowych takich firm jak Nicol, Wavin czy dachówek Braas – informuje Błażej Korzeniewski z  Plastivan Polska.  Firma deklaruje, że w przypadku kolory białego oraz okleiny dąb i machoń gwarancja na odbarwienie wynosi 10 lat.

podbitka dachowa nowość kolor panel

            Wykonywane z najwyższej jakości materiałów panele podbitkowe posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty dopuszczające do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz budynków.  - Panele podbitkowe, podobnie jak wszystkie nasze produkty posiadają niezbędną aprobatę techniczną COBR Metalplast, atesty higieniczne Państwowego Zakładu Higieny oraz klasyfikację ogniową Instytutu Techniki Budowlanej. Spełniając szereg takich wymogów  dajemy klientom  gwarancję długiego i bezproblemowego użytkowania. - mówi Błażej Korzeniewski, doradca techniczny z firmy Plastivan Polska. Dlatego pamiętajmy aby przed zakupem sprawdzić czy mamy do czynienia z oryginalnym produktem. Na rynku pojawiają się bowiem tanie, wątpliwej jakości podróbki. One nigdy nie będą służyć tak długo, jak produkty oryginalne. - Często jest nam sygnalizowany fakt pojawiania się produktów bardzo zbliżonych lub nawet identycznych z naszymi produktami. Walka z tego typu wykroczeniami w Polsce jest bardzo kłopotliwa, a najbardziej tracą przecież klienci. Na szczęście większość z nich zdaje sobie sprawę, że bardzo niska cena nie jest już najważniejszym parametrem decyzyjnym przy zakupie. Nabywcy, nawet ci ukierunkowani na najniższy segment zwracają baczniejszą uwagę na okres gwarancji produktu atesty i certyfikaty – mówi Mikołaj Przybyła, dyrektor zarządzający Plastivan Polska.

Rozmiar nowych paneli: 30cm szeroki, 5m długi
Sugerowana cena producenta:
kolor biały 13 zł brutto mb,
brązowy 15 zł brutto mb,
dąb i mahoń 36 zł brutto mb

Źródło: Plastivan
Opracowanie: Redakcja

Data dodania: 18.06.2015