Dach to zwieńczenie domu, miejsce, które wymaga szczególnej troski o właściwą izolację termiczną i akustyczną. Jak wykonać termoizolację dachu by zapewnić komfort użytkowy i wieloletnią trwałość?

Podstawą jest wybór najlepszych materiałów do wykonania docieplenia, takich jak materiały ISOVER.
Pierwszy krok to umieszczenie na krokwiach membrany dachowej (np. Draftex Plus) i przybicie jej kontrłatami tworzącymi szczelinę ułatwiającą wentylację połaci dachowej

Następnie przybija się łaty i układa pokryciem dachowe. Kolejnym krokiem jest wykonanie, pomiędzy krokwiami, izolacji z wełny szklanej (np. Uni-Mata bądź Iso-Mata).
Do krokwi mocujemy ruszt wsporczy z łat 5x5 cm o rozstawie 60 cm stanowiący oparcie dla płyt gipsowo-kartonowych, które będą wykańczały poddasze od wewnątrz. By zabezpieczyć izolację przed działaniem pary wodnej od wewnątrz należy zastosować folię paroizolacyjną (np. STOPAIR) lub w przestrzenie pomiędzy łatami rusztu umieścić dodatkową termo i paroizolację (np. z Uni-Maty Alu).
 
Wykonanie ocieplenia.

1. Skompresowana wełna szklana Isover to doskonały materiał izolacyjny, optymalnie nadaje się do wykonania izolacji termicznej, akustycznej i ogniowej dachu skośnego. Opakowanie w postaci poręcznych rolek umożliwia łatwy transport i samodzielne wniesienie wełny pod dach.

 

 

2. Produkty Isover przeznaczone do tego celu to Uni-Mata, Iso-Mata lub Super Mata, różniące się parametrami technicznymi. Rolki składujemy pod dachem w jednym miejscu.  

 

 

 

3. Zanim rozpoczniemy montaż wełny przygotowujemy konieczne narzędzia: potrzebny będzie nóż, młotek, śrubokręt, wiertarka, wkręty, ołówek i przymiar. 

 

 

4. Teraz możemy przystąpić do rozcięcia opakowania rolki Uni-Maty...

 

Materiały: Isover 

Data dodania: 18.06.2015