Kompleksowe systemy różnokolorowych stalowych pokryć dachowych i elewacyjnych Ruukki są jednym z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w zakresie montażu nowych, jak i modernizacji starych połaci dachowych i powierzchni elewacyjnych. 


Wykonane z blachy stalowej najwyższej jakości i powlekane na linii ciągłego powlekania charakteryzują się co najmniej 50-letnią trwałością i wytrzymałością oraz bardzo dobrymi właściwościami antykorozyjnymi.  Profile występują w różnych rodzajach: dachówkowych i trapezowych o różnych wysokościach tłoczenia i posiadają wszystkie wymagane na rynku polskim atesty Instytutu Techniki Budowlanej i świadectwa Państwowego Zakładu Higieny.

Zalety   
Pakiet dachowy Ruukki charakteryzuje się długą żywotnością materiału, eleganckim wyglądem oraz łatwością obróbki i montażu, pozwalającą zredukować liczbę niezbędnych czynności na placu budowy. Profile dachowe jak i trapezowe są odporne na gromadzenie się na nich mchów i porostów, nie wymagają praktycznie żadnych powtarzalnych zabiegów konserwacyjnych. Są lekkie - 1m2 blachodachówki przy grubości rdzenia 0.5 mm waży ok. 5 kg, czyli wielokrotnie mniej od dachówek betonowych i ceramicznych. Tym samym wymagają jedynie lekkiej i prostej - a więc znacznie tańszej - konstrukcji dachowej oraz nośnej samego domu.

Kolejną korzyścią przynoszącą oszczędność jest fakt, że połać dachowa nie wymaga deskowania, może być pokryta folią zbrojoną. Z uwagi na swoją lekkość blachy mogą być montowane nie tylko na nowych konstrukcjach dachowych, ale także na osłabionych upływem czasu remontowanych podłożach. Lekkość blach zapewnia dodatkową korzyść w postaci niższych kosztów transportu. Blachy przycinane są na dowolną długość.

Optymalizacja
Przy wykorzystywaniu standardowych długości arkuszy blachy zużycie materiału zwiększa się średnio o 10-15 % (ze względu na konieczność tworzenia zakładów podłużnych oraz częste "resztki" arkuszy z długości). Aby zaoszczędzić tych niepotrzebnych kosztów Ruukki dostarcza klientom dowolne długości arkuszy - wg życzenia. Wykorzystywany jest do tego specjalnie opracowany program komputerowy "Optymalizacja Połaci Dachowych", który na podstawie rysunków dachu pozwala wyliczyć niezbędną, a wiec nie za dużą ilość potrzebnych blach i akcesoriów wraz z planem rozmieszczenia każdego arkusza na dachu. Jest to swoisty wykrój dachu na miarę. Wszystkie obliczenia dotyczące długości zamawianych arkuszy powinny być dokonane w oparciu o wymiary konstrukcji dachu, a nie rysunku technicznego.

 

System rynnowy dopełnieniem systemu dachowego

Zadaniem systemu rynnowego jest efektywne odprowadzanie wody z dachu. Wszystkie elementy systemu rynnowego Ruukki sa wykonane z najwyzsza starannością, sa szczelne i łatwe w montażu. Produkowane z blachy ocynkowanej o grubosci 0,6 mm sa obustronnie powlekane puralem - powłoka odznaczajaca sie szczególna odpornoscia na korozje, promieniowanie UV i starzenie w warunkach atmosferycznych.

Łagodne zaokraglenia umożliwiają skuteczne odprowadzanie wszelkich zabrudzen. Zewnetrzne haki rynnowe są wytrzymałe, dzięki czemu czyszczenie systemu (z liści i innych zabrudzeń) nie spowoduje uszkodzeń. System rynnowy ma srednice 125 mm lub 150 mm. Rury spustowe wraz z rynnami są dostepne w pakiecie gotowym do montazu.

Data dodania: 18.06.2015