RuppCeramika istnieje na polskim rynku od 1996 roku. W tym czasie stała się jedną z wiodących firm na rynku ceramicznych pokryć dachowych. Zainwestowała także w nowoczesny zakład produkcyjny w Skrzyńsku koło Przysuchy.

Dach na miarę
 
RuppCeramika oferuje sześć modeli dachówek w dziesięciu kolorach. Tak szeroki wybór pozwala na dobranie odpowiedniej dachówki do odmiennych stylów i kształtów dachów, a także różnych możliwości finansowych nabywców.
 
Produkty podzielone są na programy klasyczny i ekskluzywny. Do programu klasycznego należą modele Sirius i Mars. Dachówki oferowane są w kolorach czerwieni ceglanej, czerwieni miedzianej, jasnego i ciemnego brązu oraz antracytu, a swoją barwę uzyskują dzięki procesowi angobowania. Program ekskluzywny obejmuje dachówki Achat, Rubin, Smaragd i Opal, produkowane w Niemczech. Dachówki te pokrywane są specjalnymi angobami kwarcowymi, których powierzchnia jest bardziej błyszcząca niż w przypadku tradycyjnych powłok. W tej serii oprócz tradycyjnych kolorów dostępne są: kasztan (w modelach Rubin, Achat, Smaragd i Opal), oraz tek i sosna (w modelach Rubin, Smaragd i Opal). Specjalność firmy to szlachetna angoba w kolorze czarny kryształ (w modelach Rubin, Smaragd i Opal).
 
Do najnowszych propozycji RuppCeramika należy dachówka Sirius barwiona w masie (w kolorach brązowym i antracytowym). W asortymencie firmy znajdują się również ceramiczne i nie ceramiczne elementy systemowe, składające się na kompletny system dachowy. Umożliwiają one wykonanie najbardziej skomplikowanych dachów. Są to elementy zarówno uzupełniające ofertę konkretnych modeli i kolorów dachówek, jak np. dachówka przeciwśniegowa, dachówka pod stopień lub ławę kominiarską, jak również elementy uniwersalne - różnego rodzaju taśmy uszczelniające kalenicę, grzbiety, styki ze ścianą lub kominem, folie dachowe, kosze dachowe, klamry do gąsiorów i dachówek, płotki przeciwśniegowe czy ławy kominiarskie. RuppCeramika oferuje także bogaty zestaw ręcznie wyrabianych ceramicznych ozdób dachowych. 

W trosce o klienta

Hasło firmy RuppCeramika - "Dach w najlepszym stylu" - zobowiązuje do utrzymywania najwyższej jakości nie tylko samych produktów, ale też obsługi klientów. Głównym  przesłaniem w działalności firmy jest zwiększenie satysfakcji wykonawców czy inwestorów poprzez oferowanie kompleksowych rozwiązań oszczędzających ich czas i pieniądze. Dzięki wdrażaniu w polskiej fabryce najnowocześniejszych technologii oraz współpracy z zagranicznymi spółkami koncernu, klienci otrzymują wysokiej klasy systemy dachowe produkowane w kraju lub importowane. Nabywcy produktów RuppCeramika mogą liczyć także na fachowy serwis oraz doradztwo w zakresie doboru produktu dopasowanego do konkretnych potrzeb.
 
RuppCeramika dba także o środowisko naturalne. Dachówki ceramiczne są produkowane z naturalnych surowców, a w procesie produkcji nie wytwarzają się niebezpieczne dla przyrody substancje. Dachówki są wypalane w piecach ogrzewanych gazem, który jest jednym najbardziej ekologicznych paliw. Zużyte dachówki mogą zaś być łatwo przetworzone.Materiały: RuppCeramika

Data dodania: 18.06.2015