Czerwień jest kolorem, który od lat najbardziej podoba się nabywcom dachówek. Nowy jej odcień - czerwień ceglana - pojawił się w ofercie dachówek firmy RuppCeramika. Jest on najbardziej zbliżony do naturalnego koloru gliny - podstawowego surowca w produkcji ceramicznych pokryć dachowych. Nowy kolor uzupełni ofertę angobowanych (pokrywanych warstwą glinki szlachetnej) dachówek Sirius oraz Mars i zastąpił dotychczasowy, nieangobowany kolor - czerwień naturalną.
 

Dachówki ceramiczne są produktem naturalnym. Powstają w procesie wypalania gliny, która rzadko występuje w jednolitych złożach. Glina jest wrażliwa na niewielkie różnice temperatury, jakie mogą się pojawić w piecu w trakcie wypalania. Proces przygotowania gliny i jej wypału jest tak opracowany, aby dachówki były przede wszystkim trwałe - nienasiąkliwe i mrozoodporne. Z tych powodów  kolorystyka dachówek ma swoją cechę szczególną: w większości przypadków dachówki z tej samej partii produkcyjnej różnią się między sobą odcieniami. Dotyczy to głównie dachówek nie powlekanych o naturalnym kolorze. Tej wady pozwala uniknąć nowy kolor angoby dachówek RuppCeramika. Dzięki temu produkty uzyskują dłuższą świeżość i stabilność koloru. Ważna jest także większa powtarzalność barwy na pojedynczych dachówkach. Nowy kolor czerwieni ceglanej umożliwia połączenie cech nowoczesnych produktów z tradycją kolorystyczną, jaką są dachówki o naturalnej barwie ceramiki.
 
Dachówka Sirius o kształcie tzw. holenderki jest modelem przeznaczonym jest do krycia dachów o małym i średnim nachyleniu, ale z powodzeniem może być układana także na dachach stromych. Jej zaletą są silnie wyprofilowane i szczelne zamki, bezpiecznie odprowadzające wodę z dachówki. Model oferowany jest teraz w pięciu ciepłych kolorach: czerwieni ceglanej, czerwieni miedzianej, jasnego i ciemnego brązu oraz antracytu. Wszystkie dachówki uzyskują swoją barwę dzięki procesowi angobowania. Model Mars nadaje się zarówno do pokrywania budynków zabytkowych, jak i nowych o architekturze nawiązującej do tradycyjnego stylu. Podobnie jak Sirius, dachówka Mars posiada podwójne zamki zapewniające szczelne pokrycie. Nowe dachówki dostępne są wraz z kompletem dachówek kształtowych. Uzupełnieniem dachówek w kolorze czerwieni ceglanej jest płytka okładzinowa Morion w tym samym odcieniu, służąca do estetycznego wykończenia pionowych powierzchni stykających się z dachem (np. kominów, czołowych i bocznych powierzchni lukarn, powierzchni szczytowych, pasów bocznych i okapowych). Dzięki bardzo dobrej jakości i estetycznemu wyglądowi dachówki Sirius i Mars zyskały już dużą popularność w Polsce. W połączeniu z szeregiem elementów systemowych pozwalają one na wykonanie trwałego i estetycznego, a także spełniającego wysokie wymagania techniczne pokrycia dachowego.  

 

Dane techniczne dachówki Sirius:
Kolorystyka  -  czerwień ceglana, czerwień miedziana, jasny brąz, ciemny brąz, antracyt
Średnia długość krycia: ok. 340 mm
Średnia szerokość krycia : ok. 202 mm
Waga: ok. 3,7 kg
Zużycie na 1 m2 : ok. 14,5 szt.
Akcesoria: dachówki szczytowe lewe i prawe, dachówki kalenicowe, dachówki okapowe, dachówki kalenicowe lewe i prawe, dachówki wentylacyjne, dachówki przelotowe
w komplecie z kominkiem wentylacyjnym lub nasadką antenową, system komunikacji na dachu z aluminium, system przeciwśniegowy z aluminium

Dane techniczne dachówki Mars:
Kolorystyka  -  czerwień ceglana, czerwień miedziana
Waga: ok. 3,9 kg
Zużycie na 1 m2   - ok. 14,5 szt.
Średnia długość krycia: ok. 340 mm
Średnia szerokość krycia : ok. 202 mm
Minimalne nachylenie dachu: 28°Materiały: RuppCeramika
 

 

Data dodania: 18.06.2015