Coraz częściej chcemy, aby nasz dom był nie tylko piękny, ale także odzwierciedlał osobowość i gust właścicieli. Jednym z najlepszych sposobów na podkreślenie wyjątkowego charakteru domu jest dach.

Na rynku jest wiele rodzajów pokryć dachowych, które gwarantują doskonałe właściwości izolacyjne i wysoką trwałość. Jednak jeśli przyjrzymy się im bliżej, niewiele je odróżnia. Jeżeli chcemy, aby dach podkreślał wyjątkową bryłę architektoniczną budynku, powinniśmy poszukać pokrycia o nietradycyjnym wyglądzie. Wymagający klienci, szukający niespotykanych kształtów, znajdą w ofercie RuppCeramika ekskluzywną dachówkę Smaragd. Jej projektanci postawili na niekonwencjonalny kształt oraz lśniącą powierzchnię o pięknej barwie. 

 

Smaragdowe efekty

Dachówka ceramiczna rombowa Smaragd to jeden z najbardziej ekskluzywnych modeli w ofercie RuppCeramika. Już na pierwszy rzut oka model ten niewiele łączy z innymi dachówkami płasko profilowanymi. Jej kształt wyraźnie odróżnia się od tradycyjnych dachówek. Idealne proporcje uzyskano poprzez wykorzystanie rombu z delikatnie zaokrąglonymi narożnikami. Dzięki temu zabiegowi uzyskano niezwykły efekt powierzchniowy - krawędzie podłużne dachówki biegną diagonalnie do okapu. Narożnikowe zaokrąglenia, a także precyzyjne odstawanie poszczególnych płaszczyzn budzą skojarzenia z tradycyjną powierzchnią krytą łupkiem naturalnym. Dzięki temu dach zyskuje prawdziwie ekskluzywny wygląd. Designerzy z RuppCeramika zadbali także o proporcjonalne połączenie kształtu i koloru tak, aby odcień podkreślał wyjątkowy kształt dachówki. Model Smaragd oferowany jest w trzech barwach: kasztan, tek i czarny kryształ. Odcienie są intensywne i głębokie dzięki pokryciu dachówek angobą kwarcową, która sprawia, że dachówka ceramiczna posiada delikatnie błyszczącą powierzchnię i przez długie lata zachowuje intensywną barwę. Smaragd jest więc idealnym rozwiązaniem dla wymagających inwestorów. 

 

Jakość najwyższej próby

Smaragd posiada także bardzo dobre parametry techniczne. Dopracowany oraz sprawdzony w tunelu aerodynamicznym system zamków sprawia, że dachówka zapewnia szczelność już przy 16o nachylenia połaci dachu. Wyjątkowy design połączony z wysoką jakością został wyróżniony w tym roku prestiżowym znakiem "Produkt Przyjazny Architekturze", przyznawanym  produktom, które sprzyjają tworzeniu wysokiej jakości architektury i gwarantują swą wyjątkowość przez długie lata. Dachówka Smaragd marki RuppCeramika, podobnie jak inne dachówki (Sirius, Mars, Achat, Rubin i Opal), oferowana jest wraz z kompletnym systemem: z dachówkami kształtowymi, rozwiązaniami dla kalenicy, okapu, szczytu i połaci. W ofercie firmy znajdują się również niezawodne elementy systemowe przejścia przez dach oraz takie rozwiązania jak dachówki przelotowe z kominkiem i nasadką antenową. Dostępny jest także system przeciwśniegowy z wysokowartościowego aluminium. 

 
 
Materiały: RuppCeramika

 

 

 

Data dodania: 18.06.2015