Jedną z firm oferujących zazielenienie dachów jest BAUDER z siedzibą w Stuttgarcie. Jej oferta jest o tyle interesująca, że zawiera komplet wszystkich materiałów i składników niezbędnych do pokrycia dachu zielenią. Jeden taki komplet, wystarczający na pok

Jedna z firm oferujących zazielenienie dachów jest BAUDER z siedzibą w Stuttgarcie. Jej oferta jest o tyle interesująca, że zawiera komplet wszystkich materiałów i składników niezbędnych do pokrycia dachu zielenią. Jeden taki komplet, wystarczający na pokrycie 10 m2 powierzchni dachu, mieści się na jednej palecie.

Zawiera on 10 m2 maty SDF w rolce, która stanowi jednocześnie izolację, dren i warstwę filtrującą. Do tego dochodzi 20 worków odpowiednio spreparowanej ziemi i 300 g nawozu o długotrwałym działaniu. Klient ma do wyboru aż 120 różnego rodzaju roślin (traw, mchów, kwiatów, maleńkich krzewów itd.) już zakorzenionych w cienkiej macie, dostarczanej w beli. Grubość całego pokrycia wynosi około 8 cm.


Producent załącza również broszurę z ilustrowaną zdjęciami instrukcją montażu zielonej pokrywy dachu oraz sposoby jej pielęgnacji zależnie od gatunku roślin. Takie pokrycie można więc ułożyć samemu, bez pomocy dekarza.


źródło: (mer), Warstwy 4/2001, www.bud-media.com.pl
zdjęcie: BAUDER/HS

Data dodania: 22.07.2005