Układanie paneli lub deski podłogowej, jak również płytek ceramicznych czy naturalnego kamienia na podłodze wymaga bardzo równego i wytrzymałego podłoża. Kryteria te można spełnić stosując szybkowiążącą masę samopoziomującą Baumit Nivello

Układanie paneli lub deski podłogowej, jak również płytek ceramicznych czy naturalnego kamienia na podłodze wymaga bardzo równego i wytrzymałego podłoża. Kryteria te można spełnić stosując szybkowiążącą masę samopoziomującą Baumit Nivello Centro, która nie tylko niweluje nierówności, zapewnia powierzchnię wysokiej wytrzymałości, ale także pozwala regulować poziom posadzki w pomieszczeniach. Nie bez znaczenia jest łatwa i szybka aplikacja masy, która wykonawcom ułatwi pracę i znacznie skróci czas wykonywania warstwy wyrównawczej przed układaniem okładzin.

Podłoże pod okładziny podłogowe warto wykonywać dostępnymi na rynku fabrycznie przygotowanymi mieszankami. Produkty te gwarantują bowiem nie tylko doskonały efekt końcowy, ale także ułatwiają pracę wykonawcom. Masę samopoziomującą Baumit Nivello Centro charakteryzuje bardzo dobry rozpływ i zdolność poziomowania. Dzięki temu jej aplikacja, wyrównywanie podłoża, jak również uzyskanie oczekiwanej grubości warstwy jest łatwe i szybkie. Kiedy powierzchnia podłogi jest dość duża warto masę przygotować i nakładać za pomocą odpowiedniego agregatu mieszająco-pompującego. W przypadku małego pomieszczenia wystarczy odpowiedniej wielkości kubeł i mieszarka elektryczna z odpowiednim do mas sampoziomujących mieszadłem, ograniczającym napowietrzanie masy podczas mieszania. Baumit Nivello Centro wyrównuje posadzkę w szerokim zakresie od 5 do 30 mm. Taka grubość warstwy pozwala również na podniesienie poziomu podłogi w przypadku gdy w jednym pomieszczeniu mamy zamiar kłaść płytki lub panele o grubości 8mm, a w drugim mamy ułożoną deskę podłogową grubości 20mm. Warto zaznaczyć, że na posadzkę wykonaną masą Baumit Nivello Centro można wchodzić już po 3 godzinach od aplikacji co pozwala na płynne prowadzenie prac w pomieszczeniu w którym wykonujemy remont. Niezwykle ważnym aspektem z punktu widzenia wykonawcy jest gładka, twarda, czysta i niepyląca powierzchnia po wylaniu masy sampoziomującej, która nie wymaga dodatkowej obróbki, np. szlifowania. Dzięki temu czas pracy ekipy fachowców ulega znacznemu skróceniu. Posadzka wykonana w technologii Baumit jest również odporna na obciążenia skupione, np. ruch foteli na kółkach. Jest to szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń w budynkach użyteczności publicznej, np. biurach czy szkołach. Wybór masy samopoziomującej Baumit Nivello Centro nie wymaga zastosowania dylatacji przeciwskurczowych, ponieważ produkt nie ma charakterystycznej dla mas cementowych tendencji do naprężeń podczas wiązania. Posadzka wykonana w technologii Baumit szybko przewodzi ciepło, dzięki czemu może ona być stosowana na podłodze z ogrzewaniem podłogowym. Producent poleca aplikację masy Baumit Nivello Centro na wszystkie zwykłe podłoża mineralne np. beton, jastrychy cementowe i anhydrytowe. Mieszanki nie należy stosować na podłoża metalowe i te z tworzyw sztucznych.

Materiały: Baumit
Opracowanie:Redakja Mury.pl
18-11-2014

Data dodania: 18.11.2014