Fachowe wykonanie obróbki komina to trudna i czasochłonna robota blacharska. Aby wykonać to połączenie między kominem, a pokryciem dachówkowym, w sposób szczelny, konieczna jest obróbka komina, która, z reguły, jest wykonywana dopiero na placu budowy. Fachowe wykonanie obróbki komina to trudna i czasochłonna robota blacharska. Aby wykonać to ważne połączenie między kominem, a pokryciem dachówkowym, w sposób szczelny, konieczna jest obróbka komina, która, z reguły, jest wykonywana dopiero na placu budowy.

Dzięki obróbce komina RHEINZINK® jest teraz do dyspozycji rozwiązanie prefabrykowane. Umożliwia ono szybkie i nieskomplikowane zastosowanie, a ponadto spełnia wysokie wymagania estetyczne.
System składa się z elementów narożnikowych, blachy czołowej, tylnej i bocznych. Prefabrykowane elementy narożnikowe montuje się dopasowując je do przebicia dachowego i układa powyżej łacenia. Części boczne łączą narożniki na dole i na górze obróbki na zakład - zawsze ok. 100 mm. Blacha czołowa i tylna są wykonane jako zaokrąglone i mocowane na lut lub klej z wyprofilowanym kołnierzem elementów narożnikowych. Dolne dołączenie, przy najróżniejszych rodzajach pokryć dachówkowych (np. esówką) lub łupkowych, zapewnia karbowany, doskonale elastyczny miękki cynk RHEINZINK®. Także przy większych przebiciach przez dach, świetnie ze sobą spasowane kształtki gwarantują, że spływająca woda deszczowa ominie komin z boku.

Obróbka komina RHEINZINK® jest dostarczana do całego popularnego zakresu spadków dachu od 10° do 60°

Dane techniczne:

Zakres spadków max. wielkość komina*
(szerokość / głębokość)
10° - 35° 1,0 m / 0,80 m
36° - 60° 1,0 m / 0,50 m

* Części boczne, blachy czołowe i kozubkowe w długościach  > 1,0 m - na żądanie

Materiał: RHEINZINK® gołowalcowany (grubość materiału 0,7 mm).
Cztery elementy narożnikowe wstępnie wyprefabrykowane. Dwa z nich do wbudowania od strony okapu przy użyciu miękkiego cynku do obróbek RHEINZINK® (0,6 mm).
2 części boczne: długość 1,0 m, długość wywinięć - zawsze 150 mm
Blacha tylna: długość 1,0 m, zaokrąglona
Blacha przednia: długość 1,0 m, zaokrąglona z miękkiego cynku do obróbek RHEINZINK®, karbowana

Zalety:
- Do wszelkich pokryć dachówkowych (np. esówką) i łupkowych
- Zestaw dla wszelkich popularnych wielkości komina.
- Nadzwyczajna dokładność spasowania.
- Prosty i ekonomiczny montaż dzięki prefabrykacji.
- Zastosowanie od 10° do 60° spadku dachu.
- Wysoki poziom estetyki i trwałość rozwiązań.
- Produkt budowlany przyjazny dla środowiska.Materiały: Rheinzink
Opracowanie: Redakcja

Data dodania: 22.08.2007